Omladinski centar CK13, Inicijativa mladih za ljudska prava – Crna Gora i Centar za mlade „KVART“ Prijedor organizuju studijsku posjetu „Put sjećanja na djecu stradalu u ratu“, s ciljem memorijalizacije stradanja djece u ratu u Bosni i Hercegovini od 1992. do 1995. godine.
Studijska posjeta će se održati od 12. do 19. maja 2024. godine i obuhvatiće više lokacija. Posjeta počinje u Prijedoru, a nastaviće se u Banjoj Luci, Maglaju, Vitezu, Sarajevu, Istočnom Sarajevu i Konjicu, gdje ćemo obići spomenike posvećene stradaloj djeci i razgovarati s predstavnicima inicijativa koje se bave memorijalizacijom.
Ova studijska posjeta je prilika da postavimo važna pitanja, otvorimo iskrene razgovore i da zajedno širimo dijalog o važnosti memorijalizacije i suočavanje s prošlošću.. Kroz susrete s ljudima koji se bore da istina ne bude zaboravljena, kao i kroz zajedničke refleksije učesnici i učesnice će imati priliku da preispitaju narative, razmijene mišljenja, sagledaju različite perspektive i doprinesu izgradnji društva zasnovanog na empatiji i pomirenju.
Studijska posjeta je otvorena za mlade ljude uzrasta od 18 do 30 godina iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije. Troškovi putovanja, smještaja i hrane su obezbijeđeni za sve učesnike.
Prijave za studijsku posjetu otvorene su do 6. maja 2024. godine. Pozivamo sve zainteresovane da se prijave i postanu dio ove važne inicijative koja doprinosi procesu pomirenja i izgradnji boljeg društva.
Ukoliko si zainteresovan/a za učešće na Studijskoj posjeti “Put sjećanja na djecu stradalu u ratu”, pozivamo te da se prijaviš popunjavanjem prijavnog formulara kojem možeš pristupiti klikom na LINK.
Sa radošću očekujemo vaše prijave!
Studijska posjeta „Put sjećanja na djecu stradalu u ratu“ zajednički sprovode Omladinski centar CK13 iz Novog Sada, Inicijativa mladih za ljudska prava iz Podgorice i Centar za mlade KVART iz Prijedora. Projekat je podržan regionalnim programom SMART Balkans – Civilno društvo za povezan Zapadni Balkan koji realizuju Centar za promociju civilnog društva (CPCD), Centar za istraživanje i kreiranje politika (CRPM) i Institut za demokratiju i medijaciju (IDM) uz finansijsku podršku Ministarstva spoljnih poslova Norveške (NMFA).